Skútr škola

Kurz je vhodný pro držitele řidičského oprávnění sk. B, kterému řidičské oprávnění umožňuje řídit motocykl s automatickou převodovkou do 125 ccm a maximálně 11 KW.

Pokud jste se rozhodli přesedlat z auta na skútr a nejste si jistí svými schopnostmi, tak právě pro Vás je tento kurz jako dělaný. Každý rok odučíme cca 80 klientů, kteří na cvičišti zjišťují, že ovládání skútru není zase tak jednoduché jak se může na první pohled zdát.

Výhody motocyklu ve městě nesporně převyšují nevýhody. První výhodou je rychlost přepravy i při dodržování rychlostním limitů a nesmíme opomenout asi největší z výhod v Praze a to je parkování. S motocyklem můžete v Praze parkovat na všech vyznačených parkovištích rezidenčních zón apod. Například stání na chodníku je ale zakázáno a může Vám být udělena pokuta.

Obsah kurzu

Teorie – seznámení s motocyklem cca 30 min.
Stabilita motocyklu v malých rychlostech cca 30 min.
Jízda slalomem, vyhýbací manévry, náklon motocyklu cca 45 min.
Nouzové zastavení a jízda vyšší rychlostí cca 45 min.

Obsahová část se může lišit od skutečnosti. Ke každému přistupujeme individuálně, protože víme, že někdo má k motorce větší respekt a proto mu mohou nějaké úkony trvat déle. Po kurzu se budete v sedle motocyklu cítit mnohem lépe a jízdu si budete užívat.

V kurzu Vám poskytneme helmu, rukavice i moto bundu, pokud nemáte vlastní. Jízdy probíhají na cvičišti na Strahově. V dešti nebo za mokra se z důvodu bezpečnosti jízdy ruší a autoškola zajistí nejbližší možný termín.

Cena kurzu 2500,- Kč